top of page

Adwokat rozwód - Warszawa

Rozwód jako jedno z trudniejszych wydarzeń w życiu generuje mnóstwo stresu. Można jednak przejść ten proces bezpiecznie, unikając błędów rzutujących na przyszłość, w czym może pomóc doświadczony prawnik rozwodowy. Warszawa jest miastem, gdzie bez trudu można takiego znaleźć.

Jeżeli szukacie Państwo adwokata w sprawie o rozwód w Warszawie, to nasza kancelaria oferuje usługi prawne w zakresie spraw rozwodowych. Proponujemy kompleksową współpracę w każdym rodzaju postępowania i na każdym jego etapie. Prowadzimy sprawy rozwodowe o rozwód za porozumieniem stron, a także o rozwód z orzekaniem o winie. Naszymi klientami są zarówno małżonkowie, którzy występują o rozwód, jak i ci, którzy otrzymali pozew rozwodowy.

Wspieramy naszego klienta na wszystkich etapach związanych z rozwodem, do których należą:

– wniesienie pozwu rozwodowego,

– badanie formalne pozwu,

– odpowiedź na pozew,

– rozprawy w sądzie,

– wyrok,

– postępowanie odwoławcze.

 

Zapewniamy pełne wsparcie prawne podczas rozwodu, czyli:

– reprezentację Klienta przed sądem po otrzymaniu pełnomocnictwa dla adwokata,

– przygotowanie pozwu z orzeczeniem o winie lub bez orzekania o winie,

– pomoc w przygotowaniu wniosków dowodowych,

– prowadzenie negocjacji z małżonkiem,

– wszelkie porady prawne związane ze sprawą rozwodową.

 

Nasza kancelaria oferuje kompleksowe usługi związane ze sprawami rozwodowymi - zajmujemy się nimi od momentu złożenia wniosku do ich prawomocnego zakończenia. Do każdego klienta podchodzimy jednak indywidualnie – jeżeli jego życzeniem jest tylko przygotowanie pozwu rozwodowego – nasi prawnicy podejmą się tego zlecenia. To samo dotyczy odpowiedzi na pozew rozwodowy, który klient otrzymał z sądu. Jesteśmy elastyczni i dostosowujemy nasze usługi do potrzeb.

Prawnik rozwodowy z naszej Kancelarii w Warszawie zajmie się również innymi sprawami związanymi z rozwodem i rodzinnymi. Należą do nich: podział majątku po rozwodzie, podwyższenie lub obniżenie alimentów, władza rodzicielska, kontakty z dziećmi, separacja.

Nasi doświadczeni prawnicy rozwodowi poprowadzą w Warszawie sprawy rozwodowe z pełnym profesjonalizmem, zaangażowaniem i empatią.

Dlaczego warto skorzystać z pomocy adwokata od rozwodów w Warszawie?

Profesjonalna pomoc prawnika rozwodowego w Warszawie może być przydatna w każdej sytuacji – nie tylko ze względu na zredukowanie poziomu stresu, ale również na fachowe wsparcie na każdym kolejnym etapie postępowania. Dzięki pomocy adwokata można uniknąć niepotrzebnych pomyłek i błędów w wypełnianych formularzach i innych dokumentach, dzięki czemu sprawa, która trafiła na wokandę, nie jest niepotrzebnie przedłużana. Jeśli zaangażowana w sprawę rozwodową strona nie posiada swojego przedstawiciela, musi samemu stawiać się na każde wezwanie sądu. Adwokat prowadzący rozwód w Warszawie odpowiada w imieniu swojego Klienta samodzielnie na wszystkie wezwania sądu, gromadzi niezbędne dokumenty i zaświadczenia, a czasem również zeznania świadków. W ten sposób przyszły rozwodnik jest w całą sprawę zaangażowany w znacznie mniejszym zakresie i może zająć się porządkowaniem swoich spraw. Od sposobu podejścia i przeprowadzenia rozwodu często zależy też jego wynik. Tyczy się to przede wszystkim rozwodów z orzekaniem o winie oraz z koniecznością podzielenia majątku czy przydzielenia opieki nad niepełnoletnimi dziećmi. Znajomość prawa czy nawet samego sposobu zwracania się do sądu w takich sytuacjach jest bardzo potrzebna i przydatna – a właśnie to jest w stanie zagwarantować doświadczony prawnik rozwodowy w Warszawie.

Jak należy przygotować się do sprawy rozwodowej?

Decydując się na pomoc kancelarii adwokackiej i wybierając dla siebie adwokata od rozwodów w Warszawie, znacznie lepiej można przygotować się do całego procesu. Zanim udasz się na pierwsze spotkanie, zastanów się, jaki cel chcesz osiągnąć za pomocą rozwodu – czy jest to jedynie chęć uwolnienia się od partnera i jakie są ku temu przesłanki: czy chcesz rozwodu z orzeczeniem o winie, czy za porozumieniem stron. Trzeba również rozpatrzyć kwestie czysto praktyczne, jak podział majątku, ewentualne alimenty i ustalenie opieki nad dziećmi. Jeśli wina leży ewidentnie po stronie małżonka, należy zebrać dowody, które zostaną przekazane adwokatowi oraz sędziemu podczas rozprawy. Podobnie rzecz ma się w odniesieniu do wszystkich innych kwestii spornych, w których najważniejsza jest siła argumentów, poparta dowodami. Konieczne jest też skompletowanie podstawowych dokumentów, takich, jak akt małżeństwa oraz akty urodzenia wszystkich nieletnich dzieci.

bottom of page